Nekdanji predsedniki Vlade Republike Slovenije

 

Seznam nekdanjih predsednikov Vlade Republike Slovenije s povezavami na njihove spletne strani:

 
Mandat
Alojz Peterle
16. 5. 1990 - 22. 4. 1992
Janez Drnovšek
22. 4. 1992 - 7. 6. 2000
Andrej Bajuk
7. 6. 2000 - 30. 11. 2000
Janez Drnovšek
30. 11. 2000 - 19. 12. 2002
Anton Rop
19. 12. 2002 - 3. 12. 2004
Janez Janša
3. 12. 2004 - 21. 11. 2008
Borut Pahor
21. 11. 2008 - 10. 2. 2012
Janez Janša
10. 2. 2012 - 20. 3. 2013
Alenka Bratušek
20. 3. 2013 - 18. 9. 2014

Sporočila za javnost predsednikov vlad od novembra 2000 najdete na spletnem mestu Vlade RS